Boj proti mechu krok za krokem

15. února 2014 v 13:54 | redakce |  Zahrada
Když je půda trávníku moc mokrá, příliš kyselá nebo tvrdá, daří se v ní mechu. Navíc, nachází-li se trávník ve stínu, má mech pro svůj růst ideální podmínky. Prvním krokem při boji s mím může být použití přípravku, který se později odstraní hráběmi. Při dalším kroku byste se však měli pokusit odtsranit opříčiny růstu mechu.

1. Trávník přihnojte.

Jeli trávník dobře přihnojený a zdravý, nemělo by v něm být žádné místo pro mech.

2. Časteji sečte.

Pravidelné sečení na správnou výšku pomáha trávníku zhoustnout a zbavit se mechu. Naopak, když necháme trávník dlouho neposečený a potom ho radikálně sestříháme, růst mechu jen podpoříme.

3. Udržujte trávník v čistotě.

Mech se rozrůstá na starém, neprovzdušněném trávníku. Na podzim zahradní trávník ošetřete vertikutátorem a na jaře ho opatrně prohrabejte.

4. Zlepšete mu půdu

Má-li půda nedostatek živin, je písčitá aneo příliš kyselá, můžete v ní zlikvidovat mech přidáním vhodného substrátu. Dá se to udělat na podzim, po jeho ošetření vertikutací anebo provzdušnění.

5. Použijte vápno

Trávník rostoucí na velmi kyselé půdě můžete zlepšit posypáním vápnem, které zvýší hodnotu pH půdy, podpoří růst trávy a zabrání šíření mechu. Toto opatření by však mohlo zvýšit výskyt červů. Vápno proto použijte pouze v případě, kdy je to absolutně nevyhnutné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama