Dům nebo byt?

1. února 2014 v 22:28 | redakce |  Dům a bydlení
Bydlení je jedna ze základních lidských potřeb. Nejde jen o střechu nad hlavou, ale i o pocit bezpečí. O ochranu před počasím i o možnost uskladnit své věci a predměty denní potřeby. a chránit se před vnějším světem.

Vyřešit své bydlení můžeme v zásadě dvěma způsoby. Bydlením v bytě, většinou ve městě a bydlením v rodinném domě. Buď na vesnici anebo ve městě, kde jsou pro rodinné domy vyhrazeny celé čtvrti. Výhodou bydlení v rodinném domě ve městě je blízkost všech vymožeností města a současn%e soukromí rodinného domu. Nevýhodou může být menší zahrada. Pokud ale máte práciu ve městě, ušetříte za dopravu za prací.

Bydlení v domě na vesnici má výhodu většího sepjětí s přírodou a často možnost velké zahrady. Velká zahrada umožňuje kromě odpočinku i vypěstovat si mnoho potravin, tedy branbor, zeleniny a ovoce pro svou potřebu. Případně i pro prodej, což činí obyvatele vesnice mnohem méně závislé od příjmu peněz za práci pro někoho jiného.

I za bydlení v rodinném domě je potřeba platit poplatky, zejména za vodu, elektřinu a palivo na topení. Ovšem za tuto cenu máte často větší podlahovou plochu, než v bytě a větší komfort bydlení. Na druhou stranu se o dům musíte starat a taková oprava střechy nebo její výměna je pěkná pálka a platíte jí sami, kdežto v bytovém domě se na opravu složí více vlastníků.

Bydlení v domě i bydlení v bytě má své výhody. Záleží jen na vás, čemu dávate přednost a co má pro vás větší cenu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Honza | Web | 1. února 2014 v 22:30 | Reagovat

Panelák je dobrý, pokud je člověk mladý. Nemusí se o nic starat a má čas jak na práci, tak na koníčky. Pokud má člověk rodinu a děti, tak je barák rozhodně lepší. Pokud ovšem na barák mám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama