Jaký povrch dveří zvolit

12. února 2014 v 19:16 | redakce |  Dům a bydlení
Pokud jsme si vybrali typ dveří do našeho domu, začíná ta příjemnější část rozhodování - výběr povrchu a designu dveřních křídel. Jaké typy povrchů jsou k mání?

Klasikou zůstává čistě přírodní materiál, jakým je dřevo, ať už v podobě masivních dveří nebo častěji dveří dýhovaných. Vzhledem k údržbě a praktičnosti mají ovšem ve většině domácností zelenou umělé povrchy dveří. Najlevnější variantu, která zvládne běžný provoz domácnosti, představuje fólie. Dveě může pokrývat i speciální materiál označovaný jako CPL. Tedy střednětlaký laminát, který ve srovnání s fólií zajišťuje větší ochranu dveří proti mechanickému poškození.

Výhody CPL oceníme, když máme domácího mazlíčka. Tato povrchová úprava totiž zajišťuje adekvátní ochranu dveřního křídla proti odření, poškrábání či skvrnám.

Vysoce odolnou povrchovou úpravu představuje vyšší forma laminátu: HPL. Tedy vysokotlaký laminát. Tento materiál se hodí do prostor s extrémním zatížením, zabraňuje vzniku vydřených míst, vyblednutí či při opravdu silném namáhání odchlípnutí desky s povrchovou úpravou od dveřního křídla.

Současným hitem mezi moderními umělými materiály je PVC, které se na dveřní křídlo lisuje ve vakuu, takže dokonale přilne a lze jím pokrýt i dveře s jakkoliv vyfrézovaným tvarem.

Potřebujeme-li interiér prosvětlit, jsou vhodnou volbou celoskleněné dveře - samozřejmě ze speciálního bezpečnostního skla. Na dveře je možno využít i speciální systém celoskleněných prosuktů - Grafosklo, který umožňuje díky jednotnému motivu uvnitř skla propojit interiér do jednoho celku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama