Nástrahy zahradničení v zimě

19. února 2014 v 13:13 | redakce |  Zahrada
Je výborné, když se můžeme dostat do své zahrady v zimě, ale jestli nejsou vhodné podmínky, může se stát nebezpečným místem. Tehdy radši zůstaňme v teple domova a počkejme, až přijde jaro.

Prořezávání

V únoru je toho hodně, co musíme prořezávat, ale radši se tomu vyhněme, když k tomu nejsou vhodné podmínky. Balansování na kluzkém žebříku a zahradním nábytku, abychom dosáhli tu problematickou větev, není moc dobrý nápad. Vyplatí se investovat do teleskopického prořezávače, abychom si ulehčili práci tím, že budeme moct stát na vlastních nohách.

Uklouznutí

Mráz a sníh patří k tomuto období, ale z chodníků dokáží udélat přímo kluziště. Abchom předešli nechtěným piruetám na zamrzlých dlážděných plochách zahrady, rozsypeme po nich štěrk, hrubý písek anebo popel z krbu nebokamen. Potom se po nich můžeem pohybovat bez hrozby pádu. Na malých plochách můžeme rozsypat kuchyňskou sůl, abychom je udrželi bez ledové vrstvy, i když je to dost finančně náročné řešení. I posekané větvičky stromů a keřů nám mohou poskytnout první pomoc, když je ale chůzí zatlačíme do zmrzlého sněhu, přestanou nás před uklouznutím chránit.

Okopávání

Jít přímo ven do studeného počasí a začít okopávat může véest k natažení svalů a některá vážnější natažené svaly mohou na druhý den dost bolet. Abychom předešli nepříjemným bolestem a seknutí v zádech, před kopáním sikrátkým cvičením protáhneme svaly a kříže si udržujmev teple, zakryté vícero tenkými vrstvami oblečení. Nebezepčenství, které představuje okopávání v zimním období, nehrozí jenom nám, ale můžeme ohrozit i půdu. Kopání vlhké půdy může poškdoit její strukturu a zastavit její odvodňování.

Hrubá vrstva sněhu

Velké množství sněhu usazujícího se na větvích je může zlomit, proto ho co nejdřív ometeme, aby sme se vyhnuli nebezpečí padajících větví. Sníh taky může skrývat okraje chodníků a předměty, buďme proto opatrní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Informace PIO | Web | 14. dubna 2014 v 16:06 | Reagovat

Dobrý den,

Dovolujeme si vás informovat o stránkách zaměřených na problematiku lidské psychiky.Stránky jsou informačního a diskusního charakteru,vytvořeny autorkou s poruchou osobnosti,která je obohatila o svůj životopis, kresby a básničky.

Shledáte-li tyto stránky užitečnými,vložte prosím odkaz na vaše stránky.

Děkujeme že jste věnovali této zprávě svou pozornost,se srdečným pozdravem  PIO(pomáháme informovat ostatní)

2 Jan | E-mail | Web | 23. července 2014 v 11:57 | Reagovat

Já v zimě už nezahradničím. Uklidím vše ze zahrady včetně nábytku z ratanu. Umělý ratan je jinak dosti odolný, ale na zimu ho raději dávám na verandu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama