Rostliny potřebují výživu

17. února 2014 v 16:40 | redakce |  Zahrada
Kromě vody a oxidu uhličitého rostliny potřebují i minerály a stopové prvky, které se nacházejí v půdě. Tyto hlavní výživové složky se rozdělují na kategorie podle množství, v jakém jsou potřebné. Většina typů půd obsahuje vše, co rostliny pro svůj Růst potřebují. Dostatečný přísun výživových látek jim umožňuje zdravější a pevnějí vzrůst. Rostliny v nádobách se však bez hnojiva neobejdou.

Při obrovské nabídce hnojiv v zahradnických centrech není lehké si vybrat to správné. Nejjednodušší hnojiva obsahují stejné množství dusíku (N), fosforu (P) a draslíku (K). Hnojovo s vyšším podílem dusíku je vhodné pro podporu tvorby listů, zvýšený obsah draslíku příznivě ovlivňuje bohaté kvetení a tvorbu plodů. Všechny rostliny přijímají výživu v kapalné formě. Tekuté hnojivo proto působí omnoho rychleji než granulované.

Pravidla hnojení

Ve fáze vegetace rostliny přihnojujeme málo, ale často. Nedáváme jim vyšší dávky, než jsou doporučované a ani nezvyšujeme koncentraci. Hnojivo neaplikujeme na suchou zeminu ani substrát, protože bychom mohli poškodit kořeny. Na podzim ani v zimě rostliny hnojivo nepotřebují, protože nerostou, a výživové látky se do jara odplaví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama